Innowacje Forda

Innowacje Forda, o których nie mieliście pojęcia

06.10.2023

Kiedy w centrum każdej projektowanej rzeczy stawiasz potrzeby ludzi, czasami zastanawiasz się – dlaczego nikt wcześniej nie wpadł na coś takiego!

W Fordzie projektowanie zorientowane na człowieka jest priorytetem i pomogło znaleźć kilka przydatnych rozwiązań problemów, z którymi zetknęli się konkretni ludzie. Oto kilka z najnowszych rozwiązań, o których być może nie wiedziałeś, że ich potrzebujesz… aż do teraz.

Potrzebujesz miejsca do pracy (lub zjedzenia lunchu) podczas podróży samochodem dostawczym?

Kierownica nie musi przeszkadzać w jedzeniu lub wypełnianiu dokumentów, kiedy siedzisz na fotelu kierowcy E-Transita Custom1. Opcjonalna, składana na płasko kierownica szybko zmienia się w użyteczny stolik i łatwo powraca do normalnej pozycji, gdy nadejdzie czas, aby ponownie wyruszyć w drogę.

Składana na płasko kierownica w E-Transita Custom

Nie chcesz dużego SUV-a, ale potrzebujesz miejsca na kilka zestawów kijów golfowych w bagażniku?

MegaBox w Fordzie Puma2 nie tylko oferuje do 80 litrów dodatkowej przestrzeni bagażowej (jest łatwy w czyszczeniu – można go umyć bieżącą wodą, a następnie zlać ją przez korek spustowy), ale także pozwala na przewożenie w pozycji pionowej przedmiotów o wysokości do 115 centymetrów. Idealny na kije golfowe, duże rośliny, a nawet składane krzesło. 

MegaBox w Fordzie Puma

Mroźny poranek i nie możesz znaleźć skrobaczki do oczyszczenia przedniej szyby?

W pełni elektryczna, 17-litrowa konsola MegaConsole w Fordzie Explorer jest nie tylko wystarczająco duża, aby pomieścić takie przedmioty jak laptop, ale jej wyjmowana przegroda została również specjalnie ukształtowana tak, aby mogła służyć jako poręczna skrobaczka do szyb.

17-litrowa konsola MegaConsole w Fordzie Explorer

Chcesz mieć pickupa, ale czasami potrzebujesz przewieźć przedmioty dłuższe niż skrzynia ładunkowa?

Nasz opcjonalny bagażnik Flexible Rack System3 dla Forda Rangera4,5 umożliwia przewożenie na dachu długich przedmiotów takich jak kajaki lub drabiny, jednocześnie zwalniając miejsce w skrzyni ładunkowej. Przesuwny stojak można zamocować w dowolnym z pięciu położeń wzdłuż skrzyni ładunkowej, mocując przewożony przedmiot na górze, a drugi koniec opierając na składanym bagażniku dachowym nad kabiną.

Flexible Rack System dla Forda Rangera

Potrzebujesz samochodu dostawczego z przegrodą, ale nie lubisz korzystać wyłącznie z lusterek zewnętrznych?

Normalnie patrząc w wewnętrzne lusterko wsteczne, widziałbyś odbicie przegrody. Jednak dzięki opcjonalnemu systemowi obrazu za samochodem Full Display Interior Mirror lub „Smart Mirror”, zobaczysz panoramiczny widok za furgonetką – z dwukrotnie większym polem widzenia, niż w przypadku konwencjonalnego wewnętrznego lusterka wstecznego – wyświetlany na wbudowanym ekranie o wysokiej rozdzielczości.

Lusterko samochodowe


1 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zasięgu zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży. Zgodnie ze Światową Zharmonizowaną Procedurą Badania Pojazdów Lekkich (WLTP). Przy w pełni naładowanym akumulatorze można osiągnąć publikowany przez producenta zasięg do 380 km (przewidywana wartość docelowa wg WLTP), zależy to od serii i konfiguracji montowanego akumulatora. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego w zależności od wielu czynników (warunków pogodowych, stylu jazdy, profilu trasy, stanu technicznego pojazdu i wieku oraz kondycji akumulatora litowo-jonowego).
2 Puma EcoBoost uzyskuje homologowaną emisje CO2 119-155 g/km WLTP i homologowane zużycie paliwa 5,3-6,8 l/100 km WLTP.
3 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zasięgu zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży. Zgodnie ze Światową Zharmonizowaną Procedurą Badania Pojazdów Lekkich (WLTP). Przy w pełni naładowanym akumulatorze można osiągnąć publikowany przez producenta zasięg do 380 km (przewidywana wartość docelowa wg WLTP), zależy to od serii i konfiguracji montowanego akumulatora. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego w zależności od wielu czynników (warunków pogodowych, stylu jazdy, profilu trasy, stanu technicznego pojazdu i wieku oraz kondycji akumulatora litowo-jonowego).
4 System elastycznego mocowania ekwipunku Flexible Rack System dostępny w wybranych modelach od 2023 roku. Dopuszczalne obciążenie wynosi 80 kg (dynamiczne) i 250 kg (statyczne). Wymagane ręczne ustawienie. Zaleca się usunięcie masztu anteny, gdy znajduje się nad nią ładunek – może to wpływać na działanie radia, usług satelitarnych i usług opartych na komunikacji sieciowej. Masa przewożonych ładunków ograniczona jest dopuszczalną masą pojazdu i rozkładem tej masy na osie. Dopuszczalna ładowność może się różnić w ramach gamy modelowej, w zależności od akcesoriów i konfiguracji pojazdu. Informacje na temat ładowności danego pojazdu znajdują się na etykiecie na ramie otworu drzwiowego.
5 Ford Ranger uzyskuje homologowaną emisję CO2 na poziomie 208-294 g/km wg WLTP i homologowane zużycie paliwa 7,9-14,3 l/100 km wg WLTP. Dane emisji CO2 i zużycia paliwa mogą się różnić w zależności od wersji pojazdów oferowanych na poszczególnych rynkach. Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje MH Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od MH Motors