Ford Bronco

Ikona off-roadu Ford Bronco trafia do europejskich klientów

28.04.2023

Ford ogłosił dziś, że wkrótce na wybranych rynkach europejskich będzie można po raz pierwszy zamawiać legendarnego, amerykańskiego w każdym calu Forda Bronco 4×41.

 • Ford otwiera europejskim klientom szansę na zakup kultowego Bronco z napędem 4×4, słynącego z dużej dzielności terenowej, wytrzymałości, wyposażonego w systemy najnowszej generacji, które sprawdzą się w każdych warunkach
 • Nowy Bronco wyposażony jest w 2,7-litrowy silnik V6 EcoBoost o mocy 335 KM, system kontrolujący poruszanie się w terenie (G.O.A.T. Modes Terrain Management System™) oraz wyczynowe zawieszenie (HOSS) stworzone z myślą o zapewnieniu zwrotności i trakcji w terenie
 • W gamie modeli: Bronco Outer Banks – dla fanów hardkorowego off-roadu, zdolny pokonać każdą przeszkodę oraz Bronco Badlands – dla kierowców wymagających od samochodu najwyższych osiągów terenowych

Bronco oferowany europejskim klientom w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy jest dostępny w hardkorowym wariancie Outer Banks lub ekstremalnie terenowym Badlands,2 oba napędzane 2,7-litrowym silnikiem Ford EcoBoost V6, wytwarzającym 335 KM i 563 Nm momentu obrotowego. Zaawansowane systemy układu napędowego rzeczywiście zasługują na miano „G.O.A.T.” (Goes Over Any Type of Terrain), jest wśród nich zaawansowany układ przeniesienia napędu na cztery koła z przełożeniami drogowymi i terenowymi, system Trail Control i aż siedem trybów jazdy3.

Innowacyjne i praktyczne funkcje, opracowane od podstaw z myślą o śmiałych przygodach w terenie, obejmują zdejmowane drzwi4 ze schowkami, wbudowane punkty mocowania akcesoriów terenowych oraz bardzo wytrzymałe, łatwe do czyszczenia elementy i powierzchnie, które szczególnie dobrze sprawdzą się w trudnym, błotnistym terenie.

Nowy Bronco, nawiązujący do niepowtarzalnego, utylitarnego wnętrza i wyglądu zewnętrznego oryginału z 1966 roku, czerpie również inspirację z wytrzymałego amerykańskiego pickupa serii F oraz ducha osiągów Forda Mustanga, tworząc SUV-a o niepowtarzalnym stylu, charakterze, odwołującym się do historycznego dziedzictwa.

Ściśle ograniczona liczba egzemplarzy Bronco First Edition będzie dostępna w specyfikacji Outer Banks lub Badlands. W obu wersjach samochód będą wyróżniały unikalne detale zewnętrzne, wewnętrzna plakietka z numerem egzemplarza oraz opcjonalny zestaw przydatnych akcesoriów, w tym neoprenowe pokrowce na siedzenia, torby do schowków w drzwiach i miękka siatka na dach, w zależności od modelu.


„Bronco jest symbolem fordowskiego ducha przygody, a dzięki połączeniu najnowszych systemów układu napędowego z inspirującą, inteligentną konstrukcją, nowy Bronco przenosi pasję przygody na wyższy poziom – powiedział Jon Williams, dyrektor generalny, Ford Blue Europe. „Po 25-letniej nieobecności, Ameryka powitała powrót Bronco z większym entuzjazmem i sympatią, niż mogliśmy sobie kiedykolwiek wyobrazić. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować europejskim entuzjastom pierwszy kontakt z duchem Bronco.”

Nowa przygoda Bronco w Europie

Proces projektowania nowego samochodu, w którym inspiracją był potencjał, radość i poczucie wolności związane z pierwszym Bronco, rozpoczęto od cyfrowego, pełnowymiarowego skanu modelu pierwszej generacji, aby upewnić się, że efektowne proporcje i ikoniczny kształt nie zagubią się w trakcie prac nad projektem. Krótkie zwisy i odważne, funkcjonalne linie nadwozia nie tylko sprawiają, że Bronco jest natychmiast rozpoznawalny, ale też przyczyniają się do jego wyjątkowych możliwości terenowych.

Nowy Bronco, wyróżniający się szerokim wlotem powietrza i znanymi z pierwszej generacji okrągłymi reflektorami, otrzymał kanciaste nadwozie, które zapewnia dobrą widoczność narożników samochodu, co ułatwia poruszanie się w trudnych warunkach terenowych.

Na przednich błotnikach znajdują się również tzw. trail sights – wystające nakładki wskazujące krawędzie nadwozia, które mogą być również wykorzystane jako punkty mocowania o nośności do 68 kg5, przydatne w przypadku transportu na bagażniku dachowym dłuższych przedmiotów, takich jak deski surfingowe czy kajaki.

Standardowy, zdejmowany twardy dach (hardtop) posiada tłumiącą dźwięki podsufitkę i dzieli się na cztery panele z przeznaczonymi dla dwóch przednich paneli pokładowymi schowkami. Możliwy jest pełny demontaż czterech drzwi4 – kierowca może to zrobić za pomocą jednego narzędzia i w ciągu zaledwie ośmiu minut. Zapewnia to swobodę w plenerze, poprawiając również pole obserwacji wokół samochodu w warunkach trudnych terenowych przepraw.


Pozbawione ramek okna obniżają masę całych drzwi, dzięki czemu są one na tyle lekkie, aby mógł je zdemontować niemal każdy, niezależnie od siły i postury. Szyte na miarę torby, dostępne dla Bronco Badlands, pozwalają na bezpieczne przechowywanie drzwi w samochodzie, by były gotowe do ponownego montażu w ciągu kilku minut.

Kolejne demontowalne elementy pozwalają na dostosowanie konfiguracji do indywidualnych potrzeb, jak i na zwiększenie zdolności do jazdy w terenie. Grill przedniego wlotu powietrza i zderzak mogą być zamienione na alternatywne wersje, natomiast plastikowe obramowania nadkoli zostały zaprojektowane tak, by w przypadku otarć w czasie jazdy terenowej, oddzielić się od błotnika bez uszkodzeń, dzięki czemu można je łatwo i szybko ponownie zamontować.

W Bronco ukrytych jest kilka „niespodzianek”, upamiętniających tradycje Bronco i czekających na odkrycie przez właścicieli, którzy zagłębią się w detale swojego samochodu. Są to na przykład: ukryte logo Bronco, grafika przedstawiająca gamę wersji pierwszej generacji modelu z 1966 roku, wbudowany we wnętrzu otwieracz do butelek, czy współrzędne GPS miejsc, w których testowano prototypy nowego Bronco na etapie prac rozwojowych.

„Wymyślenie nowego Bronco gotowego na dzisiejsze czasy odbyło się z zachowaniem autentyczności oryginału, aż po oznaczenia na łbach śrub – powiedział Paul Wraith, główny projektant Forda Bronco. „W centrum wszystkiego, co zrobiliśmy, było zapewnienie klientom prawdziwej radości posiadania Bronco, która będzie równie wyraźna w czasie wygodnej codziennej jazdy, jak i podczas terenowych przygód w na odludziu.”

Zbudowany z myślą o wytrzymałości, gotowy na wszystko

Dzięki doskonałym zdolnościom terenowym oryginalny Bronco otrzymał przydomek G.O.A.T. Zgodnie z tą tradycją, także nowa generacja Bronco zapewnia doskonałe osiągi w trudnych warunkach.

Podwójnie turbodoładowany, wyposażony we wtrysk paliwa do kolektora oraz bezpośredni wtrysk paliwa 2,7-litrowy fordowski benzynowy silnik EcoBoost V6 rozwija moc 335 KM i moment obrotowy 563 Nm, dzięki czemu znakomite osiągi przychodzą mu bez szczególnego wysiłku. Blok silnika wykonany z żeliwa CGI o zagęszczonym graficie charakteryzuje zwiększona wytrzymałość i sztywność w porównaniu z tradycyjnymi odlewami żeliwnymi o analogicznej masie, natomiast takie elementy jak elektronicznie uruchamiany zawór upustowy i wysokociśnieniowy układ recyrkulacji spalin zwiększają moc i obniżają zużycie paliwa.

Wyposażeniem standardowym jest 10-biegowa automatyczna skrzynia biegów, zapewniająca płynną, zoptymalizowaną pod kątem momentu obrotowego jazdę na drodze i w terenie. Maksymalny wskaźnik przełożenia pełzającego wynoszący aż 64,33:1 przy najniższym przełożeniu terenowym daje Bronco możliwość poruszania się z prędkością 6 km/h przy silniku pracującym przy 2400 obr/min, co zapewnia precyzyjną kontrolę przy niskich prędkościach i zmniejsza prawdopodobieństwo zdławienia silnika w trudnym terenie.

Bronco Outer Banks jest wyposażony w elektronicznie sterowany dwubiegowy reduktor umożliwiający zmianę przełożenia w czasie jazdy.

Bronco Badlands posiada też blokadę przedniego mechanizmu różnicowego i system odłączania przedniego stabilizatora przechyłów, aby zapewnić maksymalną swobodę ruchu pionowego kół w trudnym terenie. Ponadto dwubiegowy elektromechaniczny reduktor z automatycznym trybem pracy może płynnie przełączać się między napędem na dwa koła i napędem na cztery koła w zależności od warunków, pozwalając kierowcy na maksymalną koncentrację na sytuacji przed samochodem.


Aby poradzić sobie z najtrudniejszymi warunkami drogowymi, Bronco jest zbudowany na podwoziu ramowym wykonanym z wysokowytrzymałej stali z siedmioma poprzeczkami, co zapewnia twardy szkielet, gwarantujący pewność i bezpieczeństwo, jak również pozwalający na skok zawieszenia do 259 mm, co przekłada się na spektakularne zdolności terenowe.

Zawieszenie terenowe o wysokich parametrach pracy (HOSS) składa się z niezależnych wahaczy ze sprężynami śrubowymi o dużym skoku z przodu, co zmniejsza masę nieresorowaną nawet o 20 procent w porównaniu z konstrukcjami ze sztywną osią, a także poprawia komfort jazdy i zapewnia permanentny kontakt kół z nawierzchnią. Z tyłu standardową konfigurację stanowi zawieszenie pięciowahaczowe, sztywna oś z długoskokowymi sprężynami o zmiennej sztywności i wytrzymałymi amortyzatorami.

Bronco Badlands podwyższa poprzeczkę dzięki zastosowaniu w standardzie wysokiej klasy amortyzatorów Bilstein z zewnętrznymi zbiorniczkami oleju i z charakterystyką tłumienia zależną od ugięcia zawieszenia. Dodatkowa ilość oleju, jaką zapewnia zewnętrzny zbiorniczek pozwala na dodatkowe chłodzenie w najtrudniejszych warunkach, a siła tłumienia automatycznie zwiększa się w rejonach dobicia i odbicia zawieszenia, zapewniając precyzyjną kontrolę w terenie i płynną jazdę po normalnych drogach.

Klienci wjeżdżający w najtrudniejszy teren mają do dyspozycji płyty osłonowe kluczowych podzespołów, w tym osłonę pod przednim zderzakiem, płyty chroniące silnik, skrzynię biegów, reduktor i zbiornik paliwa. W ofercie są boczne wzmocnienia progów, wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać ciężar pojazdu podczas ekstremalnego pełzania w skalistym terenie, na liście elementów standardowego wyposażenia są odsłonięte haki holownicze z przodu i z tyłu, natomiast antykapotażowa belka dachowa ze stali borowej o wysokiej wytrzymałości stanowi miejsce montażu zintegrowanych bocznych poduszek kurtynowych. Umieszczone w oparciach siedzeń boczne poduszki powietrzne oraz poduszki przednie pozwalają czuć się pewniej podczas jazdy w ekstremalnych warunkach.

Technika wspierająca każdą przygodę

Inteligentne rozwiązania techniczne zastosowane w układzie napędowym sprawiają, że możliwości Bronco będą w stanie wykorzystać zarówno początkujący poszukiwacze przygód, jak i kierowcy doświadczeni w przeprawach terenowych. Centrum układu kontrolującego sprawne poruszanie się na dowolnej nawierzchni jest Terrain Management System™, który ułatwia kierowcy wybór stosownego trybu jazdy, pozwalającego najlepiej wykorzystać możliwości samochodu w warunkach, jakie zastał na swojej drodze. Oprócz drogowych trybów jazdy, jak Normalny, Eco, Sport i Śliska nawierzchnia, dedykowane jeździe w stylu G.O.A.T. tryby terenowe obejmują Błoto/koleiny, Piasek, a także Pełzanie i inspirowany wyścigami tryb Baja dla wersji Bronco Badlands. Każdy tryb jazdy nieco inaczej optymalizuje pracę przepustnicy, punkty zmiany biegów i reakcję układu kierowniczego w zależności od warunków jazdy.


Bronco oferuje również Trail Toolbox, czyli zestaw wyrafinowanych systemów terenowych, które mają wspierać kierowców i pozwalać im na swobodne poznawanie możliwości pojazdu. Trail Control3 działa podobnie jak tempomat: kierowca może wybrać prędkość do 31 km/h, a Bronco będzie automatycznie zarządzał przepustnicą i hamulcami, aby utrzymać wybraną prędkość, podczas gdy kierowca koncentruje się na kierowaniu pojazdem w trudnym terenie.

Trail Turn Assist3 wykorzystuje wektorowanie momentu obrotowego oparte na sterowaniu hamulcami, zmniejszając promień skrętu nawet o 40 procent poprzez hamowanie wewnętrznego koła podczas jazdy terenowej w ograniczonej przestrzeni, natomiast Trail One-Pedal Drive3 pozwala kierowcy przyspieszać i hamować używając jedynie pedału gazu, co ułatwia precyzyjną kontrolę prędkości podczas jazdy w trudnych warunkach. Systemy wspomagające kierowcę obejmują system AdvanceTrac wraz z kontrolą stabilności przechyłów Roll Stability Control oraz kontrolę wężykowania holowanej przyczepy.

Mocny sprzęt, inteligentne oprogramowanie

Styl wnętrza Bronco, harmonizujący z solidnym, podkreślającym przeznaczenie wyglądem zewnętrznym, jest wysoce funkcjonalny, wypełniony elementami obsługi licznych systemów, jest także zaprojektowany z myślą o trwałości i użytkowaniu w trudnych warunkach. Tablica rozdzielcza nawiązująca do pierwszej generacji Bronco, korzysta z kolorów inspirowanych gamą barw natury i stylem sprzętu używanego podczas plenerowych rozrywek oraz z materiałów dobranych pod kątem trwałości.

Niezbędne w modelu przeznaczonym do jazdy w trudnym terenie są uchwyty wbudowane w deskę rozdzielczą i konsolę centralną. Konsola środkowa jest wyposażona w podkładkę bezprzewodowej ładowarki, która została zaprojektowana tak, aby utrzymać telefon komórkowy na miejscu nawet przy ekstremalnych przechyłach nadwozia. Powierzchnię deski rozdzielczej można wycierać, a fizyczne przełączniki w kabinie są uszczelnione silikonem i wyposażone w gumowe punkty dotykowe, co chroni je przed błotem, piaskiem i wodą, a także ułatwia utrzymanie czystości.

Chociaż Bronco został zbudowany z myślą o najtrudniejszych warunkach terenowych, nie musimy rezygnować z komfortu i wygody podróżowania. 8-calowy zestaw wskaźników TFT współdziała z 12-calowym centralnym ekranem dotykowym LCD obsługującym system komunikacji i rozrywki najnowszej generacji SYNC 4,6, który korzysta z bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania Power-Up, dbających o utrzymanie funkcjonalności systemów przez czas użytkowania pojazdu.

Na górnej powierzchni deski rozdzielczej Bronco znalazły się punkty mocowania, dzięki którym klienci mogą zamontować i podłączyć swoje aparaty fotograficzne lub telefony komórkowe dysponujące odpowiednimi złączami zasilania 12V lub USB.

Kompatybilność z Apple CarPlay i Android Auto7 jest w Bronco standardem, obok systemu dźwiękowego B&O® Premium8 z 10 głośnikami, w tym subwooferem, a dostępna aplikacja FordPass9 oferuje szybką łączność i bezproblemową integrację z systemem SYNC 4.


Standardowy system kamer 360 stopni z widokiem off-road spotter jest automatycznie aktywowany po włączeniu jednego z trybów jazdy terenowej, zapewniając widok na koła nieosiągalny z fotela kierowcy i zwiększając widoczność podczas pokonywania najtrudniejszych odcinków, na przykład przy poruszaniu się po skałach.

Narodziny ikony

Oryginalny Bronco został wprowadzony na rynek amerykański w 1966 roku. Był połączeniem wytrzymałych pojazdów budowanych przez Forda na potrzeby armii i ducha osiągów Mustanga, dzięki czemu mógł dostarczyć to, co najlepsze z obu światów – wytrzymałą konstrukcję terenową 4×4 z gwarantującym radość sportowym nastawieniem, co pomogło zapoczątkować zupełnie nowy segment pojazdów terenowych dla poszukiwaczy przygód.

Bronco pierwszej generacji udowodnił swoją wytrzymałość i zwinność, wygrywając w 1969 roku wyścig terenowy Baja 1000, co przez ponad 50 lat pozostawało osiągnięciem niedostępnym dla innych produkowanych seryjnie samochodów 4×4. W USA sprzedano ponad 200.000 egzemplarzy Bronco pierwszej generacji, a w latach 1966-1996 wyprodukowano łącznie ponad milion samochodów Bronco pięciu kolejnych generacji.

 • Nowy Ford Bronco
 • Nowy Ford Bronco

  Off-roadowy SUV-a z napędem 4x4 stworzony dla miłośników aktywnego stylu życia. Zawsze gotowy na przygodę, nieposkromiony i niezwykle wytrzymały.

  Nowy Ford Bronco Skontaktuj się


# # #
1 Ford Bronco – potwierdzona homologacją emisja CO2 326-338 g/km, homologowane zużycie paliwa 13,7-14,2 l/100km.
Deklarowane zużycie paliwa/energii, emisje CO2 są określane zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2018/858.
2 Przed jazdą terenową zawsze zapoznaj się z dodatkiem do Instrukcji Obsługi, poznaj teren i trudność trasy oraz używaj odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego wyprawę.
3 Systemy asystenckie wspomagania kierowcy są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania przez niego pojazdu. Mimo ich wsparcia należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia przedstawiono się w instrukcji obsługi.
4 Demontaż drzwi wyłącznie do jazdy terenowej. Szczegółowe informacje zamieszczono w Instrukcji Obsługi Bronco.
5 Masa przewożonych ładunków ograniczona jest dopuszczalną masą pojazdu i rozkładem tej masy na osie.
6 Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre systemy mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi telefonami.
7 Wymaga telefonu z aktywną usługą transmisji danych i kompatybilnym oprogramowaniem. SYNC 4 nie kontroluje produktów innych firm podczas użytkowania. Firmy zewnętrzne ponoszą wyłączną odpowiedzialność za funkcjonalność swoich aplikacji.
 8 BANG & OLUFSEN 2021 i B&O 2021. BANG & OLUFSEN™ oraz B&O™są zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do Bang & Olufsen Group. Na licencji Harman Becker Automotive Systems Manufacturing Kft. Wszelkie prawa zastrzeżone.
9 FordPass Connect, aplikacja FordPass dla smartfonów i bezpłatne usługi powiązane z komunikacją sieciową są wymagane w przypadku korzystania z funkcji zdalnych (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Usługi dla pojazdów skomunikowanych zależą od dostępności kompatybilnych sieci Vodafone i sieci partnerskich Vodafone. Zmieniająca się technologia, sieci komórkowe i możliwości pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie funkcji korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi.

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Pokaż najnowsze promocje MH Motors
Pokaż najnowsze promocje MH Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od MH MotorsOpinie