Ford z sukcesami – podsumowanie nagród, jakie marka zdobyła w ostatnim roku na arenie światowej

07.03.2023

Nagrody dla najlepszych samochodów na świecie są przyznawane w różnych kategoriach przez niezliczone serwisy internetowe, specjalistyczne magazyny i organizacje. Zwycięzców najczęściej wybiera grono specjalistów – np. dziennikarzy lub w ankietach poprzez głosowanie czytelników. Jakie nagrody zdobył Ford w ostatnim roku?

Nie minął jeszcze pierwszy kwartał 2023 roku, a Ford już zdobył kilka znaczących nagród motoryzacyjnych. W styczniu Ford Puma został po raz kolejny doceniony przez brytyjski magazyn „WhatCar?” – w bieżącym roku otrzymał dwie nagrody stając się „najlepszym samochodem” w kategorii sportowych SUV-ów i „najlepiej prowadzącym się” modelem w kategorii małych SUV-ów. Ford został również nagrodzony w rankingu konsumentów. Według badań przeprowadzonych przez Brand-Spark International znalazł się wśród najbardziej zaufanych marek samochodów. Wyniki ankiety pokazały, że wśród amerykańskich konsumentów zaufaniem cieszą się crossovery i średnie SUV-y produkowane przez Forda, a także pickupy. Najnowszą zdobyczą jest nagroda Kobiecy Samochód Roku 2023, którą przyznano modelowi Ranger w kategorii „Best 4x4 & pickup.”

Poniżej przedstawiamy listę nagród, które modele Forda zdobyły w 2022 roku. 

Ford Puma

W 2022 roku Ford Puma już po raz trzeci z rzędu został wybrany najlepszym małym SUV-em w plebiscycie brytyjskiego magazynu „WhatCar?”. Tym razem zwycięstwo przypadło – po raz drugi z rzędu – wersji ST. Redaktor magazynu „What Car?”, Steve Huntingford, powiedział: „To już trzeci rok z rzędu, kiedy Puma zdobywa tytuł w kategorii „Mały SUV”. Tak naprawdę, żaden rywal nawet nie zbliżył się do niej, aby jej zagrozić”.

W ubiegłym roku Ford Puma otrzymał również nagrodę od brytyjskiego Auto Trader w plebiscycie „New Car Awards 2022”. Model ten został uznany za „Najlepsze auto dla nowych kierowców”. W głosowaniu wzięło udział ponad 156 tys. właścicieli pojazdów, którzy ocenili swoje samochody wg 16 różnych kryteriów – począwszy od niezawodności i osiągów, a skończywszy na wyglądzie i kosztach eksploatacji. Model Puma został doceniony między innymi za komfort, trwałość i koszty serwisowania.

W 2022 roku samochód został też doceniony przez firmę Parkers – jedną z największych brytyjskich firm zajmujących się wycenami samochodów, poradami i recenzjami motoryzacyjnymi. Model Puma – po raz trzeci – został nagrodzony w kategorii najlepszy mały SUV rodzinny.

Ford Ranger

W ubiegłym roku Ford Ranger powtórzył zwycięstwo i drugi raz z rzędu wygrał w konkursie magazynu „WhatCar?”. Redakcja doceniła pickupa za wytrzymałe zawieszenie, możliwość przewożenia ładunków o masie przekraczającej tonę oraz mocny silnik, atrakcyjną cenę i dobrą wartość rezydualną.

Ford Ranger zdobył również uznanie niemieckich czytelników magazynu Auto Bild Allrad. Amerykański pickup powtórzył tym samym swoje zwycięstwa z poprzednich dwóch lat i zdobył 35 procent wszystkich głosów w kategorii „Pickup z napędem na wszystkie koła”. Plebiscyt organizowany był po raz 21 – tym razem czytelnicy mogli oddać głosy na 209 modeli w 9 kategoriach.

Niemieccy miłośnicy samochodów 4x4 także docenili model Ranger w plebiscycie specjalistycznego magazynu „Off Road”, który organizuje swój konkurs od 1982 roku. Samochód zdobył 21,7 proc. głosów zwyciężając w kategorii „Pickup”.

Ford Ranger

Ford E-Transit

W pełni elektryczny Ford E-Transit wyposażony w kompleksowy pakiet systemów wspomagania kierowcy otrzymał w ubiegłym roku Złotą Nagrodę w kategorii samochodów dostawczych od najbardziej znanego niezależnego instytutu ds. bezpieczeństwa pojazdów w Europie, Euro NCAP. Nagroda jest wynikiem analizy technologii, w tym autonomicznego hamowania awaryjnego podczas zbliżania się do innych pojazdów, rowerzystów i pieszych, a także technologii utrzymywania pasa ruchu, rozpoznawania znaków drogowych i systemów monitorowania pasażerów.

Magazyn Auto Express przyznał modelowi E-Transit nagrodę „Electric Van of The Year 2022”. Podkreślono, że samochód ten ustanowił nowy punkt odniesienia dla swojej klasy. Doceniono, że Ford nie odszedł za daleko od „standardowej formuły” elektrycznego dostawczaka, ale to co zrobiono „jest ulepszone w każdym obszarze”.

Również brytyjski magazyn motoryzacyjny „WhatCar?” uznał ten model za najlepszy samochód dostawczy w swoim konkursie „Van of the Year”. Auto zostało doceniona za dobre przyspieszenie i wiodący w swojej klasie zasięg. Uznanie organizatorów konkursu zdobył system multimedialny, dobre prowadzenie pojazdu i duża ilość schowków.

Ford E-Transit

Ford Mustang Mach-E

Od momentu swojej premiery samochód ten otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Wśród nich są m.in. nagrody Car and Driver’s Editor’s Choice oraz Electric Vehicle of the Year, nagroda Cars.com Eco-Friendly Car of the Year, AutoGuide’s Utility of the Year, Green Vehicle of the Year i nagroda Autoweek Car Buyer’s.

W 2022 roku do tej listy dopisano tytuł Kobiecego Światowego Samochodu Roku w kategorii dużych aut. Nagroda Women’s World Car of the Year (WWCOTY) to jedyna międzynarodowa nagroda przyznawana wyłącznie przez dziennikarki pracujące w branży motoryzacyjnej.

Ford Mustang Mach-E został również doceniony przez Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe, które nadało mu tytuł najlepszego samochodu 2022 roku (AAA’s Best Overall Car 2022) w kategorii „SUV/Minivan”. Doceniono niezwykle atrakcyjną stylistykę, ciche i przestronne wnętrze, osiągi i radość z jazdy.

Elektryk Forda został doceniony również przez czytelników niemieckiego pisma specjalistycznego „Off Road”. W plebiscycie organizowanym od 1982 roku samochód ten zdobył pierwsze miejsce w kategorii „SUV-y” wyprzedzając 30 swoich konkurentów.

Ford Mach-E

Ford F-150 Lightning

Model ten co prawda nie jest oferowany na naszym rynku, ale polscy dziennikarze mieli szansę odbyć nim jazdy testowe po Polsce. Ten pierwszy elektryczny pickup Forda dodał do swojej kolekcji trofeów prestiżową nagrodę „Truck of the Year 2023” przyznaną w 2022 roku przez magazyn MotorTrend. Do zwycięstwa doszło w niecodziennych okolicznościach – F-150 Lightning jest pierwszym elektrycznym pick-upem, który został wybrany jednogłośnie, a biorąc pod uwagę całą historię konkursów MotorTrend to druga taka sytuacja ogółem.

Ford F-150 Lightning


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje MH Motors

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od MH Motors